KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED
KÜSIMUSED SOESES E-POEGA
Kas e-poes olevad tooted on kohapeal olemas?
Juhul, kui tootekirjelduses ei ole eraldi välja toodud toote tarne ajavahemikku, siis on toode Tartu laos kohapeal olemas.
KÜSIMUSED SEOSES ANDROID SEADMETEGA
Ma tahan kindel olla, et väljavalitud toode sobib kindlasti minu sõidukisse. Kuidas saan valikus täiesti kindel olla?
Parem karta kui kahetseda. Kui kahtled, et kas väljavalitud toode Sinu sõidukisse sobib, siis võta ühendust kodulehe kontaktivormi, e-maili (info@currusforcia.ee), telefoni (+372 58244463) või Facebooki kaudu.
Mida kujutab endast Android multimeedia?
Mudelipõhised Android multimeediad on mõeldud spetisaalselt kindlatesse mudelitesse sobituvad ekraanid otse tehase raadiosüsteemi või ekraani asemele. Mudelipõhise Android seadme paigaldamise järel jäävad toimima kõik tehase poolt ettenähtud süsteemid ehk roolinupud, info kuvamine parkimisandurite kohta, kaamerasüsteemid nende olemasolul, originaal menüüd, tehase juhtpuldid multimeedia juhtimiseks ja kõik muu, väljaarvatud juhul, kui tootekirjelduses ei ole erandeid välja toodud. Mudelipõhiste Android multimeediate pistikud ühilduvad originaal pistikutega ja paigaldamiseks midagi ise leiutama üldjuhul ei pea.
Kes paigaldab minu autosse Android seadme?
Tegelikult on terve internet täis juhiseid ja videoõpetusi, kuidas Android seadmeid paigaldada. Mudelipõhiste Android seadmetega ei ole seda ohtu, et mingisugused pistikud omavahel ei klapiks või oleks vaja midagi ise leiutada. Kui sellegipoolest arvate, et ei saa hakkama või ei oska multimeediat paigaldada, siis võtke meiega ühendust ja aitame seadme kokkulepitud tasu eest paika panna. Kui jääte hätta seadme paigaldusega, siis pöörduge oma probleemiga meie poole ja leiame lahenduse.
Kui palju on vaja mälu Android multimeediale?
Mälu koosneb kahest ‘komponendist’ – vahemälu ja põhimälu. Kui valida välja näiteks multimeedia, millel on 4GB/64GB, siis see tähendab seda, et väljavalitud multimeedial on 4GB vahemälu ja 64GB põhimälu. Põhimälu näitab seda, et kui palju on seadmes salvestusmahtu. Auto vajadusi sobib rahuldama ka minimaalse (16GB) põhimäluga seadmed, sest üldjuhul ei salvestata auto multimeedia mälusse eraldi filme, videosid ja muid suure andmemahuga faile ning 16GB on täiesti piisav, et alla laadida terve hunnik erinevaid rakendusi ning ruumi jääb veel ülegi. Vahemälust sõltub, kui palju koormust Android multimeedia suudab samal ajal taluda. Sõidukis oleva Android multimeedia funktsioonidega saab edukalt hakkama ka 1GB vähemälu maht. Alguses, kui Android multimeedia on just sõidukisse paigaldatud, on avastamist ja möllamist rohkem ja katsetatakse erinevaid rakendusi. Mõne aja möödudes on põhifunktsiooniks automaatselt avanev CarPlay/Android Auto või FM-raadio, Bluetoothiga ühendatud telefon ja võibolla pikemate sõitude tarbeks navigatisoonirakendus. Nende funktsioonide kasutamiseks ei kasuta seade ära isegi seda 1GB vahemälu. Tõsi – vahemälust sõltub ka see, et kui kiiresti Android seade käivitub ja kui kiiresti käivituvad rakendused. Kui on oluline, et seade ise ja rakendused käivituks kiiremini, tasub valida suurema vahemäluga seade, kuid aastatepikkused kasutajakogemused on näitanud, et üle 4GB vahemälu on täiesti mõttetu ressursi raiskamine.
Kas Android multimeedias on olemas navigatsioon?
Kõikidel Android seadmetel on olemas navigatsiooniseade, mis ei vaja toimimiseks pidevat internetiühendust. Kõikidesse seadmetesse saab alla laadida ka muid meelepäraseid navigatsioonirakendusi – olgu selleks siis Waze, Google Maps või midagi kolmandat.
Mida tähendab 4G funktsioon Android multimeediatel?
See tähendab seda, et multimeediasse on võimalik sisestada SIM-kaart, millel on olemas andmeside ja seeläbi on Android multimeedial kogu aeg olemas internetiühendus. SIM-kaardilt tuleb eelnevalt eemaldada parool (kasutades tavalist nutitelefoni) ja SIM-kaart tuleb sisestada seadmesse siis, kui see on välja lülitatud.
Kas ilma 4G funktsioonita ei ole Android multimeedial internetivõimalust?
Ilma 4G funktsioonita või seda funktsiooni kasutamata on võimalik Android seadmele internetiühendus tekitada kõige lihtsamini luues enda nutitelefoniga WiFi kuumkoht. WiFi funktsioon on olemas absoluutselt kõikidel siin e-poes pakutavatel Android multimeediatel. WiFi ühendust võib vaja minna, kui on näiteks soov multimeediasse alla laadida lisarakendusi.
Kas ma saan Android seadet ühendada Bluetoothi vahendusel enda telefoniga?
Absoluutselt kõikidel siin e-poes pakutavatel Android seadmetel on olemas Bluetooth funktsioon, seega jah, see on võimalik.
Kui mu telefon on ühendatud Bluetooth seadmega, kas ma saan teha käed-vabaks kõnesid?
Jah, saab. Bluetoothiga on vaja enda telefon ja Android multimeedia ühendada manuaalselt vaid esimene kord. Edaspidi, kui telefonis on sisse lülitatud Bluetooth funktsioon, siis telefon ühendab ennast Android multimeediaga automaatselt ära ja lisaliigutusi ei ole vaja selle jaoks teha.
Telefonikõnedel läbi Android seadme on väga halb kvaliteet, mind ei ole hästi kuulda. Mida teha?
Kui Android multimeediaga on kaasas väline mikrofon, siis kõige mõistlikum oleks see paigaldada juhipoolse piilari külge. Seejärel tuleb ka seadetest valida, et ühendatud on väline mikrofon, sest muidu ei oska multimeedia sellega arvestada ning kasutab edasi multimeediasse sisseehitatud mikrofoni (selle olemasolul), mille kvaliteet võib olla väga kehv. Välise mikrofoni kvaliteet on võrdväärne uute autode käed-vabaks süsteemidega.
Android seadmega ei olnud kaasas välist mikrofoni. Kas seda saab järelpaigaldada?
Kui Android seadmel on olemas koht mikrofoni ühendamiseks, siis saab. Mikrofoni saab eraldi e-poest tellida. Mikrofoni on kõige mõistlikum paigaldada juhipoolse piilari külge. Ka seadetest tuleb valida, et ühendatud on väline mikrofon.
Kuhu paigaldada GPS antenn ja mida see teeb?
GPS antenn teeb üldjuhul oma töö ära isegi siis, kui see jättagi multimeedia taha ilma kuskile vedamata. Aga ilmselgelt püüab see paremini levi, kui see paigaldada näiteks tuuleklaasi külge. Kõige parem koht paigaldamiseks on parempoolne tuuleklaasi alumine nurk. GPS antenn tasub paigaldada ainult juhul, kui on plaanis kasutada kaardirakendusi ilma internetiühenduseta. GPS antenn ei mõjuta CarPlay/Android auto levi, sest kogu info peegeldatakse Android multimeediasse nutitelefonist. Samuti ei ole vaja GPS levi, kui kasutatakse navigatsioonirakendust samal ajal, kui telefon on ühendatud internetiga kas kuumkohaga või pideva 4G andmesidega.
Raadiolevi on väga kehv. Mida teha?
Võimalusi on palju. Mõningate Android seadmete levi ei hakkagi meie regioonis normaalselt tööle. Sellegipoolest enamikel juhtudel on lahedus olemas. On võimalus, et originaal antennikaabli(te) vahele on vaja spetsiaalset adapterit, raadiolevi võimendit või on hoopis seadetes vaikimisi määratud teine raadioregioon. Kõige viimaseks variandiks on paigaldada DAB+ (Digital Audio Broadcasting) seade, millega hakkab Android püüdma digitaalset raadiosignaali.
Mida tähendab DSP funktsioon?
Digital Signal Processors. Tegemist on lisavõimalusega, mis võimaldab sättida väga paljusid erinevaid heliparameetreid.
KÜSIMUSED SEOSES LED PIRNIDEGA
Kas LED pirnid jätavad sõidukile veateate?
Enamik kaasaegseid sõidukeid on varustatud süsteemiga, mis saavad aru ja annavad märku, kui pirn on läbi põlenud. Kui autosse paigaldada LED pirn, mis tarbib halogeenpirnist vähem voolu, siis auto võib saada vale signaali, justkui pirn oleks läbi põlenud. Enamus juhtudel aitab selle vastu see, kui pirn on varustatud canbus decoderiga, mis edastab auto canbus süsteemile signaali, et paigaldatud LED pirn tarbib voolu samal määral, mis halogeenpirn. Enamus pirnidel on see ka sisse ehitatud, kuid mitte alati. On mõningad autod (just uuemad Audid ja Mercedes-Benzid, mis kuvavad veateate ka siis, kui LED pirn on vasutatud veateate eemaldiga. Sellisel juhul tuleb auto ajust vastav süsteem välja programmeerida. Kui pirn ei ole vasutatud veateate eemaldiga, siis saab selle eraldi juurde lisada. Vastav moodul ühendatakse pirni ja pistiku vahele.
Kas LED pirnid mõjutavad raadiosignaali?
Kasutades vanematüübi LED pirne, mille sees on ventilaator, mis suunab pirni kuumust eemale, võib mõjutada raadiosignaali. Tänapäeval pigem selliseid pirne enam ei toodeta ja ei ole ka põhjust kasutada pirne, milles on jahutamiseks kasutusel ventilaatorsüsteem.